Prvo sinodalno savjetovanje riječkih bogoslova

Bogoslovna zajednica Bogoslovnog sjemeništa „Ivan Pavao II.“ u Rijeci održala je 6. prosinca svoje prvo sinodalno savjetovanje, uključivši se tako aktivno u sinodalne procese na koje su pozvane sve zajednice i svi pojedinci u Crkvi. Sinodalno savjetovanje bogoslova vodio je i animirao duktor bogoslovske zajednice Apolinar Barbiš, inače član Nadbiskupijskog povjerenstva Riječke nadbiskupije za sinodalna savjetovanja. Osluškujući Božju Riječ i moleći prethodno nadahnuće Duha Svetoga bogoslovi su nastojali iznositi svoja osobna iskustva, ali i slušati jedni druge, o temama konkretnog ostvarenja zajedništva i sudjelovanja u jednoj specifičnoj kršćanskoj zajednici kakva je bogoslovska, o zajedničkom Božjem pozivu koji je temelj takvog zajedništva te o konkretnim problemima koji su prepreka na putu na koji Gospodin poziva Crkvu. Sinodalno savjetovanje bila je prilika za jedan iskreni bratski razgovor i razmjenu mišljenja što je najbolji put rasta u pozivu i poslanju na naviještanje Radosne vijesti na što se bogoslovi i pripremaju.