Godišnjica smrti sluge Božjeg fra Ante Tomičića

IMGP9449Riječki kapucini obilježili su 25. studenog u crkvi Gospe Lurdske 38. godišnjicu smrti sluge Božjeg fra Ante Tomičića, kapucina koji je preminuo na glasu svetosti. Misu je predslavio provincijal fra Jure Šarčević, uz članove kapucinskog samostana te brojne vjernike koji mole za fra Antino proglašenje blaženim i svetim. Nadbiskupijski postupak za proglašenje blaženim pokrenut je 12. srpnja 2005. godine, a inicijativu su 2001. pokrenuli vjernici koji su fra Antu svakodnevno susretali u kapucinskoj crkvi u Rijeci, a kasnije dolazili na njegov grob.

„On živi i dalje u sjećanju ljudi ovoga grada“, rekao je u propovijedi o. Šarčević. „Fra Ante nije činio ništa izvanredno, spektakularno. Kao kapucinski brat samo je vjerno izvršavao sve dužnosti koje imao. U tome je njegova veličina, bio je vjeran u malim stvarima.“ Pročitavši nekoliko svjedočanstava ljudi koji su ga poznavali, propovjednik je okupljenima istaknuo kako je od fra Ante moguće puno naučiti. „Možemo naučiti kako pristupati Bogu s velikim pouzdanjem i poniznošću“, rekao je te podsjetio kako je sluga Božji često govorio da je molitva njegov najdraži posao. „Molimo Boga da u svima nama probudi duh fratarstva i malenosti, kako je to činio fra Ante“, zaključio je provincijal.