Prvi susret ministranata delničkog dekanata

ministrantiPrvi susret ministranata delničkog dekanata održan je u subotu 30. lipnja u župi sv. Nikole biskupa u Brod Moravicama. Pod geslom: „Služimo radosno Kristu prijatelju!“, 80 ministranata iz goranskih župa sudjelovalo je u raznim aktivnostima koje su za njih pripremili organizatori susreta, vjeroučiteljica Tajana Jauk Mance i vjeroučitelj Antonio Crnković. Susret je započeo svetom misom koju je predvodio župnik iz Fužina i Liča, vlč. Tomislav Zečević u koncelebraciji sa ostalim župnicima, a nastavio se na sportskom igralištu gdje su se ministranti natjecali u raznim igrama poput: prenošenja jaja na žlici, prelaska poligona zavezanih očiju, prenošenja lopti štapovima… Dok su se zbrajali rezultati natjecanja ministranti su uz animaciju župnika zaigrali nogomet i košarku. Nakon podjela medalji najboljima u sportskom dijelu susreta, druženje se nastavilo u Domu kulture gdje su održane radionice o svecima i završni dio susreta – natjecanje u oblačenju svećenika za liturgijsko slavlje. Najbrži i najbolji poznavatelji liturgijske odjeće i predmeta bili su ministranti iz župa Tršće, Fužine i Prezid koji su za prva tri osvojena mjesta osvojili i nagrade. Susret je završio molitvom koju je predvodio župnik iz Delnica, vlč. Tadija Tomkić, a ministranti su se nakon lijepo provedenog dana, puni dojmova vratili svojim kućama sa željom da se takav susret ponovi i iduće godine. (T.J.M.)