Održan Seminar nove evangelizacije

mir (1)Od 16. do 18. ožujka u Rijeci, u samostanu sestara milosrdnica, u organizaciji Zajednice “Molitva i Riječ” iz Rijeke održan je Seminar nove evangelizacije na temu “Učinit ću vas ribarima ljudi”. Na seminaru je sudjelovalo preko 120 sudionika, a voditelji su bili članovi Zajednice „Molitva i Riječ“ Ivica Lulić, vjeroučitelj iz Zagreba i ravnatelj Matične vrhovne uprave te teologinja i hagioasistentica Silvana Vrdoljak. Program se tijekom tri dana odvijao po modelu seminara, koji započinje predkatekumenatom. U svom izlaganju voditelji su obrađivali temeljna pitanja o čovjeku, smislu njegova postojanja, o pitanju zla u svijetu, spasenju i otkupljenju u Isusu Kristu, o vjeri, Duhu Svetom i Crkvi. Postupno su uvodili sudionike seminara u istinu o njima samima te u bogatstvo onoga što kao vjernici imaju u sebi zakopano i što trebaju otkriti kao bogatstvo cjelokupne objave i svega onoga što nam Crkva daruje po sakramentima, Svetom pismu i Tradiciji Crkve. No, da ne bi sve ostalo samo na teoretskom znanju, voditelji seminara su naglasili nužnost prepoznavanja zapreka djelovanju Duha Svetoga u životu te egzistencijalnog opredjeljenja za Isusa Krista, priznavanja grijeha, odricanja od idola te dopuštanja Isusu da čovjeka u potpunosti izliječi. Program je završio govorom o Duhu Svetom, koji je glavni djelatnik i cilj evangelizacije. Osim nagovora voditelja program je bio protkan meditativnom glazbom koju su animirali glazbenici Tomislav Prpić i Kristijan Ilić. Seminar je završio u nedjelju 18. ožujka misnim slavljem, koje je predvodio Dragutin Detić, SDB. (s.V.P.)