Obljetnica smrti sluge Božjeg fra Ante Tomičića

Riječki kapucini, 37. obljetnicu smrti sluge Božjeg fra Ante Tomičića 25. studenog obilježili su misom u kapucinskoj crkvi Gospe Lurdske. Misu je predvodio generalni vikar Riječke nadbiskupije mons. Emil Svažić, a nakon mise i molitvu na grobu fra Ante u kripti crkve. Upoznao je okupljene sa skromnim i poniznim, kako ga u Rijeci pamte, kapucinskim bratom koji je umro na glasu svetosti. Potvrdili su to brojni njegovi suvremenici koji su ga poznavali, u kauzi za proglašenje blaženim i svetim koja je pokrenuta 2005. godine. Otvorio ju riječki nadbiskup Ivan Devčić, a postulator je fra Stanko Dodig.

Rođen u Ričicama, fra Ante Josip najduže živio i djelovao u Rijeci je te se tu i uzdigao do glasa svetosti. Još za njegova života, vjernici su primjećivali njegovu svetačku pojavu i njegove blage, smirujuće, ohrabrujuće i proročke riječi. Bio je tihi svjedok vjere u gradu Rijeci.