Ljetni broj Zvona
Vijesti Zvona

web-zvonaIzašao je ljetni broj Zvona, mjesečnika za kršćansku kulturu. U novome broju možete pročitati opširno izvješće o proslavi sv. Vida, zaštitnika Riječke nadbiskupije, katedrale i grada Rijeke te ovogodišnje dobitnike Medalje sv. Vida koja se dodjeljuje vjernicima na prijedlog njihovih župnika i nadbiskupa.

Zvona donose i razgovor sa s. Suzanom Samardžić, ravnateljicom caritasova doma Sv. Ana, za žene i djecu žrtve obiteljskog nasilja, koja je ove godine dobila zlatnu plaketu Grada Rijeke za 25 godina vođenja ove ustanove.

U Zvonima pročitajte i reportažu iz Ukrajine, u kojoj su vjernici Riječke nadbiskupije tjedan dana boravili okupljeni na godišnjem nadbiskupijskom hodočašću. Stotinjak hodočasnika posjetilo je najveća svetišta u ovoj prostranoj zemlji čija je novija povijest u mnogočemu slična hrvatskoj.

Tu su dakako i redovite rubrike koje donose crtice iz povijesti, promišljanja o Hrvatskom jeziku, upute o crkvenoj glazbi i savjete liječnika.

Neizostavan je i pregled događanja iz života Crkve Riječke nadbiskupije i Gospićko senjske biskupije.

Zvona možete pronaći u svim crkvama u ove dvije biskupije. Ovo je ljetni dvobroj pa sljedeći broj izlazi u rujnu.