Lipanjska Zvona
Zvona

1Uoči blagdana sv. Vida, zaštitnika Riječke nadbiskupije, katedrale i grada Rijeke, u mjesečniku Zvona objavljena je poruka riječkog nadbiskupa Ivana Devčića u kojoj ističe 380. obljetnicu blagoslova temelja današnje katedrale.

Zvona predstavljaju i dvojicu ovogodišnjih mladomisnika Riječke nadbiskupije, Laurenta Kružića i Maria Frlana te donose njihova razmišljanja o svećeničkom pozivu kojega su odabrali.

U Zvonima možete pročitati i osvrt na manifestaciju Hod za život koji je u svibnju po prvi put održan u Rijeci, uz vidno neodobravanje gradskih vlasti.

Sjećanja na boravak Ivana Pavla II. u Rijeci, u povodu 15. obljetnice tog iznimnog događaja, za Zvona je pripremila tadašnja urednica Gordana Fumić. I u ovome broju nezaobilazni su salezijanci koji brojnim događanjima slave 100. obljetnicu njihova dolaska u Rijeku.

Tu su dakako i redovite rubrike koje donose crtice iz povijesti, promišljanja o Hrvatskom jeziku, upute o crkvenoj glazbi i savjete liječnika.

Neizostavan je i pregled događanja iz života Crkve Riječke nadbiskupije i Gospićko senjske biskupije.

Zvona možete pronaći u svim crkvama u ove dvije biskupije ili pročitati u pdf-u: Zvona 2018 5