Blagdan don Bosca u znaku važnih obljetnica

IMGP5041Salezijanci u Rijeci svečano su 31. siječnja proslavili blagdan svog utemeljitelja sv. Ivana Bosca. Ovogodišnja proslava u župi Marije Pomoćnice bila je u znaku stoljeća salezijanske prisutnosti u Rijeci te 25. obljetnice djelovanja Salezijanske klasične gimnazije. Svečano euharistijsko slavlje u salezijanskoj crkvi predvodio je riječki nadbiskup mons. dr. Ivan Devčić.

Nadbiskup je zahvalio salezijancima na svemu što su učinili u njihovoj stogodišnjoj prisutnosti u Rijeci kao i na svemu što i dalje čine, posebno njegujući svoju karizmu okupljanja i podučavanja mladih ljudi. „Slaviti blagdan don Bosca ne možemo bez da se osvrnemo na pitanje mladih danas. Veliki su izazovi odgoja jer danas su brojni drugi izvori informacija, posebno novi internetski mediji, koji roditeljima otežavaju zadaću i koji su stubokom promijenili živote mladih ljudi“, rekao je nadbiskup te objasnio da je osnovno pitanje kako na mlade prenijeti prave vrijednosti. „To je moguće samo ako se tome potpuno predamo kao don Bosco koji je bio jedinstven u svojoj ljubavi prema mladima“, objasnio je nadbiskup te zaželio svima koji s mladima rade, a posebno salezijancima i brojnim suradnicima njihove velike obitelji, da im don Bosco bude trajno nadahnuće.

Dvoje mladih, supružnici Novaković, pod misom su svečano dali apostolska obećanja da će nasljedovati nauk i primjer don Bosca te živjeti autentičnu karizmu salezijanaca te su tako službeno primljeni među zajednicu salezijanskih suradnika. Nakon mise vjernici su imali priliku odati počast i štovanje moćima don Bosca.