Više od tone hrane Riječani šalju potrebitima u Vukovar

web-ri-vu1Da Riječani imaju veliko srce pokazuje još jedna akcija prikupljanja prehrambenih namirnica za potrebite u Vukovaru. Članovi Franjevačkog svjetovnog reda u Rijeci i obiteljska župna zajednica župe sv. Jurja s Trsata pokrenuli su projekt „Rijeka ZA Vukovar“ sa željom da se pomogne potrebitim građanima Herojskoga grada. Stupili smo u kontakt s tamošnjim župnikom, fra Ivicom Jagodićem,  dogovorili da donaciju pošaljemo u župni Caritas te da akcija traje do Stepinčeva 10. veljače, rekla nam je ispred organizatora Nela Pujić. „Preporučili  smo se i stavili u zagovor bl. Alojziju za uspjeh akcije. Besplatan prijevoz osigurali smo od poduzeća Medical Intertide te smo krenuli u realizaciju uzdajući se u Božju providnost.“

Akciju su pokrenuli sredinom siječnja i do sada prikupili više od tone hrane koju će, s prikupljenim novčanim sredstvima, u Vukovar poslati 11. veljače na blagdan Gospe Lurdske. Donirali su vjernici koji su sudjelovali na nedavno održanim duhovnim obnovama zajednice Srca Isusova u kapucinskoj crkvi Gospe Lurdske u Rijeci, u svetištu Majke Božje Trsatske i crkvi sv.Jurja, župi sv.Lucije u Kostreni, te u suradnji sa Socijalnom samoposlugom “Kruh sv.Elizabete” u Rijeci i brojnim pojedincima koji su se svojom osobnom donacijom uključili u prikupljanje, poručuje Puljić.

„Ovom akcijom željeli smo posvijestiti da je Vukovaru potrebna pomoć kroz cijelu godinu. Osim toga, velikim odazivom naših sugrađana uvidjeli smo da oni to jako dobro znaju i osjećaju. Hvala im na tom.“