Ulična evangelizacija u noći uoči svetkovine Duhova

U ponedjeljak 29. svibnja u Velikoj dvorani nadbiskupskog ordinarijata u Rijeci održan je pripremni susret za mlade koji će u noći uoči svetkovine Duhova ulicama grada Rijeke sudjelovati u uličnoj evangelizaciji. Susret je vodio fra Tomislav Faletar u ime Vijeća za mlade.

Dogovoreno je kako će u subotu 3. lipnja u vremenu  od 22:00 sata do 3:00 u nedjelju mladi moliti, svećenici ispovijedati u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije (Vela crikva/Assunta), a evangelizatori obilaziti ulicama grada i pozivati na pristupanje sakramentu pomirenja i obnovi Saveza s Bogom. Tako će Riječka Crkva, poput one u Jeruzalemu biti objavljena svijetu, vršeći svoje poslanje: ići svima i pozivati ih na susret s Bogom, napose onima na rubu i periferiji društva, rečeno je na sastanku. Samoj uličnoj evangelizaciji prethoditi će u 20:00 sati marijanska pobožnost s mogućnošću za svetu ispovijed, te u 20:45 svečano koncelebrirano misno slavlje koje će u zajedništvu sa svećenicima Riječke nadbiskupije predvoditi vlč. Marko Šarić novoimenovani povjerenik za pastoral mladih Riječke nadbiskupije. Cjelokupni program organiziran je od strane Vijeća za mlade Riječke nadbiskupije.