Salezijanci proslavili Mariju Pomoćnicu

salezijanciRiječka župa Marije Pomoćnice proslavila je 24. svibnja blagdan svoje zaštitnice misnim slavljem na kojem su se okupili župljani te salezijanci i njihovi suradnici, sljedbenici don Bosca. Misu je predvodio riječki nadbiskup Ivan Devčić te pod misom podijelio prvu pričest malenima.

„Ovaj blagdan slavimo u godini pripreme za proslavu 100. obljetnice dolaska salezijanaca u Rijeku. Sljedbenici don Bosca mnogo su dobra svo ovo vrijeme činili, a njihovi se plodovi najviše vide u odgoju mladih pa onda i brizi za obitelj.“ Nadbiskup je objasnio kako je svaki kršćanin svjestan da za činjenje dobrih djela uvijek potrebna Božja pomoć stoga su se od samih početaka kršćanstva stavljali pod zaštitu Marije i zazivali njezinu pomoć. Podsjetio je da je papa Pio VII. 1814. godine i službeno proglasio da se Marija Pomoćnica kršćana slavi 24. svibnja. Jedan od najvažnijih promicatelja pobožnosti Mariji Pomoćnici bio je upravo don Bosco, osnivač salezijanaca. (D.D.)