Počele prijave za „Obiteljski vlak“

lic1U subotu 27. svibnja održat će se četvrti pripremi susret Duhovne obnove grada Rijeke„ Rijeka milosti u luci zajedništva“, u svetištu Majke Božje Snježne u Ličkom polju, a pod nazivom „Obiteljski vlak“.  Vlak će iz Rijeke prema Liču  krenuti u 8:30 sati. Po dolasku u Lič hodočasnici će se uputiti do župne crkve sv. Jurja, a zatim do centra Liča gdje će u Domu kulture za sudionike biti pripremljena kratka okrjepa. Zatim će se formirati procesija koja će se uputiti prema svetištu Majke Božje Snježne u Ličkom polju gdje će riječki nadbiskup mons. dr. Ivan Devčić predvoditi svečano euharistijsko slavlje u 11:30 sati. Organizacijski odbor u suradnji s Uredom za obitelj Riječke nadbiskupije najavljuju kako će nakon mise biti svjedočanstvo o življenju obiteljskog poziva te ručak za sudionike. U popodnevnom dijelu programa održat će se kateheze, radionice i sportske igre za roditelje i djecu. Susret će biti zaključen zajedničkom večernjom molitvom časoslova nakon koje će se hodočasnici uputiti natrag u Rijeku. Povratak je predviđen u 18.30 sati.

Zainteresirani se mogu prijaviti do 20. svibnja putem  obrasca ili u svojim župama. Participacija za odrasle sudionike je 50 kuna, a za djecu 10 kuna.