Mladi proslavili rođendan Crkve

web-ev.U predvečerja blagdana Duhova, subotu 3. lipnja mladi vjernici grada Rijeke, zajedno sa svećenicima i  povjerenikom za mlade Riječke nadbiskupije vlč. Markom Šarićem proslavili su rođendan Crkve u najstarijoj riječkoj župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije, Riječanima poznatije kao Vele crikve ili Assunte. Nakon marijanske pobožnosti uslijedilo je svečano euharistijsko slavlje u kojem su mladi primili misionarske križeve i blagoslov za noćnu evangelizaciju koju su do 3 sata ujutro provodili ulicama grada Rijeke. Smijeh, igra, razgovor i otvorenost objavila je te noći Crkvu koja je još uvijek mlada i otvorena, a svećenici i otvorena vrata župne crkve sliku Crkve koja čeka i moli zajedno sa svima. Program je organiziralo Vijeće za mlade Riječke nadbiskupije. (A.Š.)