Ljetna Zvona

IMG_20170711_0003(0)„Ako se poruka izgubi u polemici kao posljedica loše odabranog trenutka objave, onda gubi smisao, ljepotu i vrijednost. To se odnosi i na objavu Stepinčeve svetosti.“ – kazao je, između ostaloga, opat dr. Christopher Zielinskog OSB Oliv., predstojnika Ureda za liturgiju Kongregacije za bogoštovlje i disciplinu sakramenata i novi začasni kanonik Riječke nadbiskupije u razgovoru za novi broj „Zvona“. U ljetnom broju mjesečnika za kršćansku kulturu Riječke nadbiskupije i Gospićko-senjske biskupije pročitajte ima li on dvojbi oko Stepinčeve svetosti, te kakav je stav Svete Stolice zauzela u procesu kanonizacije.

Za novi broj Zvona o odnosu hijerarhijskih i karizmatskih darova za život i poslanje Crkve piše dr. s. Nela Gašpar. Doznajte više o akciji MIVA koja se u župama obilježava 23. srpnja, kao i imenovanjima, premještajima i razrješenjima u Riječkoj nadbiskupiji. U rubrici „Pitaj svećenika“ vlč. Marijan Benković odgovara zašto mora doći do navedenih izmjena na župama. Novi broj „Zvona“ potražite u crkvama Riječke nadbiskupije i Gospićko-senjske biskupije.