Izašao je svibanjski broj „Zvona“

IMG_20170510_0002(0)Povodom 100. obljetnice Gospina ukazanja, 13. svibnja o.g. papa Franjo hodočastit će u Fatimu. Tijekom tog svog apostolskog putovanja svetima će proglasiti dvoje vidioca, Franju i Jacintu. Novi broj Zvona, u svom teološkom kutku, donosi tekst dr. s. Nele Gašpar o stotoj obljetnici Marijina ukazanja u Fatimi. Uz redovan pregled najvažnijih događaja, doznajte kakav je život u Hrvatskom, mjestu koje je u 21 stoljeću okruženom bodljikavom žicom. Pročitajte životnu priču ratnog zapovjednika i vojnog invalida iz Domovinskog rata koji je zlobinskoj župi darovao ručno rađen Božji grob i svetohranište u znak zahvale Bogu za ozdravljenje.  „Povijest u očima učenice“, emotivna je priča mlade cresanke Neli Salković, korisnice Učeničkog doma „Marija Krucifiksa Kozulić“. Njena ‘mamica’ (naziv u Dobrinju za ‘baku’) boravila je u istoj zgradi prije 50 godina. Dva različita svijeta spojila je u riječi mlada Neli. Novi broj „Zvona“ potražite u crkvama Riječke nadbiskupije i Gospićko-senjske biskupije.