Združeno pjevanje zbora Trsatskog svetišta i Zbora mladih Riječke nadbiskupije

web-zboroviNa večernjoj svetoj misi svetkovine Krista Kralja u nedjelju 20. studenog svega stvorenoga, Trsatsko je Svetište odjekivalo u radosnoj i zahvalnoj pjesmi ujedinjenih zborova Svetišta Majke Božje Trsatske i Zbora mladih Riječke nadbiskupije. Razloga za zahvalu bilo je mnogo, ali prije svega to završetak Jubilarne godine Milosrđa na nadbiskupijskoj razini koja je u Trsatskome svetištu bila na poseban način življena kroz milost potpunog oprosta po otvaranju Svetih vrata na nedjelju Svete obitelji 2015. godine. Posebna zahvala i radost bila je izražena svečanim himnom Tebe Boga hvalimo, koji se na kraju euharistijskog slavlja uzdizao Svemogućem Bogu, jer je odlukom riječkog nadbiskupa Godina milosrđa produžena u Trsatskom svetištu i time proglašeno oprosnim Svetištem. Povod je 650.-ta obljetnica boravka svete slike Majke Milosti od svete Nazaretske kućice, koju je papa Urban V. darovao Trsaćanima. Stoga će uz propisane kanonske uvijete biti moguće svakodnevno zadobiti milost potpunog oprosta prolaskom kroz Sveta vrata ove Bazilike, sve do nedjelje Krista kralja 2017. godine. Dodatni razlog okupljanja bila je i zajednička proslava blagdana sv. Cecilije, zaštitnice svete glazbe koju crkveni zborovi na poseban način njeguju. To zajedništvo mladosti i zrelosti bilo je očiti znak jedinstva Crkve i uvijek nove svježine. (A.Š.)