Posjet iz biskupije Frejus – Toulon

web-francuzKanonik francuske biskupije Frejus-Toulon mons. Alain Boussard hodočastio je sa svojim župljanima u svibnju katedralu sv. Vida u Rijeci. Tom prigodom predvodio je misu na pokrajnjem oltaru sv. Ignacija. Povod je bio pohod grobu, služenje mise i molitva odriješenja za pokojnog biskupa Frejusa mons. Emanuela Rouqefortea koji je stjecajem povijesnih i ostalih okolnosti boravio i umro na glasu svetosti u Rijeci 1802. godine i pokopan je u grobnici riječkih biskupa prije 214. godina. Mons. Boussard profesor je u Bogosloviji Frejus i doktor je crkvene povijesti pa se je tim više zainteresirao za jednog od njihovog biskupa pokopanog izvan katedrale i biskupije Frejus-Toulon. Nakon mise mons. Boussard zadržao se u dužem razgovoru s rektorom katedrale preč. Matijom Matičićem koji je njega i župljane iz Francuske na talijanskom jeziku proveo kroz cijelu bogatu povijest naše katedrale i galeriju-riznicu. Kasnije su gosti imali susret s riječkim nadbiskupom i metropolitom mons. dr. Ivanom Devčićem.