Otvoren natječaj za 7. festival hrvatskih katoličkih filmova

U najstarijem živućem hrvatskom marijanskom svetištu, Majke Božje Trsatske u Rijeci od 28. do 30. srpnja, održat će se 7. festival hrvatskih katoličkih filmova kojega organizira Istra film iz Rijeke uz pomoć Turističke zajednice Grada Rijeke, Primorsko-goranske županije, Hrvatskog audivizualnog centra i Franjevačkog samostana Trsat.

Ovaj specijalizirani filmski festival na jednom mjestu okuplja i natjecateljskom vrednovanju izlaže godišnju produkciju katoličkih filmova snimljenih u Hrvatskoj i njenoj dijaspori širom svijeta.

Na Festivalu sudjeluju filmovi svih žanrova u  kojima se iskazuju evangelizacijske i društvene vrijednosti Katoličke crkve u Hrvata – igrani, dokumentarni, animirani, obrazovni, amaterski…

Prethodni festivali prikazali su vrijedna ostvarenja filmova ovoga žanra i tematike.

Prijavnica se nalazi na internetskoj adresi: http://trsat.istrafilm.hr/

Također, na istoj mrežnoj stranici mogu se pročitati sve informacije o Festivalu.

Rok za prijavu i slanje filmova je 30. lipnja ove godine.