Ljetni broj “Zvona”

Ravnatelj riječkog KBC-a Davor Štimac jedan je od ovogodišnjih dobitnika Medalje zahvalnosti sv. Vida. Kao dobitnika imenovao ga je sam riječki nadbiskup mons. dr. Ivan Devčić, a jedan od važnijih razloga bila je suradnja s riječkim hospicijem „Marija Kozulić“. Tim povodom u novom broju Zvona donosimo razgovor s ravnateljem KBC-a u Rijeci. Uz redovan pregled najvažnijih događaja u mjesnoj Crkvi, donosimo crtice iz povijesti riječke sinagoge koju je srušila ‘narodna vlast’ 1948. godine. Na stranicama posvećenim crkvenoj glazbi pročitajte neka promišljanja o pjevanju djece na liturgijskom slavlju, a u medicinskom kutku tekst o ljekovitim svojstvima morske vode. Također, Zvona donose informacije o premještajima i razrješenjima svećenika u Riječkoj nadbiskupiji. Novi broj potražite u crkvama Riječke nadbiskupije.