Jerihonsko bdijenje u katedrali sv. Vida

jerihonskoU ponedjeljak 8. veljače u katedrali sv. Vida u Rijeci počelo je Jerihonsko bdijenje, danonoćno klanjanje pred Presvetim Oltarskim sakramentom koje će trajati do petka 12. veljače.
Povod je otvorenje Jubilarne godine milosrđa koja je na razini opće Crkve otvorena u Rimu 8. prosinca, te na poziv pape Franje i Papinskog vijeća za promicanje nove evangelizacije, da crkve diljem svijeta kroz projekt: “24 sata za Gospodina”, otvore svoja vrata. Na poziv Hrvatske biskupske konferencije – Ureda za život i obitelj, inicijativa je pokrenuta u nekoliko hrvatskih gradova, a u Riječkoj nadbiskupiji organizira je rektor katedrale i biskupski vikar preč. Matija Matičić i Družba sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskog. Rektor katedrale izrazio je zadovoljstvo odazivom vjernika, kao i zajednica koje se izmjenjuju u predvođenju molitvi u riječkoj prvostolnici, te uputio poziv svima da ove prve dana korizme iskoriste za dolazak u riječku katedralu i susret s Gospodinom.