Blagdan Gospe Karmelske na Krasici

Župljani Krasice proslavili su u subotu 16. srpnja  blagdan svoje zaštitnice Majke Božje Karmelske. Uz župnika Krasice vlč. Nixona Gonzalesa koncelebrirao je župni upravitelj župa Škrljevo i Kukuljanovo vlč. Marko Šarić, dok je misno slavlje predvodio župnik Jelenja vlč. Ivan Milardović. U propovijedi je poručio da je  teško pričati kako jesmo, a još teže kakvi jesmo.  „Lijepo smo se sredili, a kako je ono unutra? Postoji jedan i jedna kojima je stalo do nas, a to su Isus Krist i njegova Majka Marija. Krista stvarno zanima što je s nama, kako živimo i kako se nosimo s problemima. Slavimo  Mariju, Kraljicu i Majku milosrđa kojoj je život bio doista težak. Prihvatila je roditi Spasitelja svijeta, odrekla se svoje obitelji i privatnosti. Darovala se Kristu da ga slijedi.“

Marija je gledala što se događa s Isusom i vjerojatno su i nju napadali, no ona je do kraja ostala poslušna i Bogu vjerna. Marija je primila Božje milosrđe i po njoj se možemo naučiti kako biti milosrdni, rekao je propovjednik. U nastavku je kako kako je ona blaga majka koja ne oprašta grijehe, ali je moćna zagovornica i može nam izmoliti milosrđe kod Boga. „Kada se njoj molimo, ona naše molitve prenosi Bogu. Kada tražimo oproštenje, Bog će po Mariji dati. Neka nam Marija bude uzor ustrajne vjere u Boga, ma štogod se dogodilo u životu pa i onda kada mislimo da se sav svijet ‘srušio’. Imajmo pouzdanje u Boga, a Marija i njezin Sin nas nikada neće ostaviti ma kakvi bili.“

Misno slavlje pjesmom je pratio župni zbor.Župnik Nixon zahvalio je svima koji su pomogli da se župni blagdan dostojno proslavi, te najavio svoj skorašnji odlazak u misije u Kinu. (G.F.)