Združeni zborovi pjevat će na Drugom nacionalnom susretu hrvatskih katoličkih obitelji

U Auli Ivana Pavla II. na Trsatu u utorak 17. ožujka održana je prva zajednička proba združenih zborova koji će predvoditi liturgijsko pjevanje Drugog nacionalnog susreta hrvatskih katoličkih obitelji 19. travnja u svetištu Majke Božje Trsatske.

Maestro Giovanni Geraci okupio je: Nadbiskupijski zbor, katedralni zbor „Cantores Sancti Viti“, župni zbor Uznesenja Blažene Djevice Marije – Assunta, zbor Svetišta Majke Božje Trsatske i mješoviti zbor mladih KUD-a Fratellanze „Schola Cantorum Rijeka“.

Prva zajednička proba, pod vodstvom maestra Geracija i profesorice Crkvene glazbe na Teologiji u Rijeci Andrejke Srdoč, za rezultat je dala kompaktan zvuk združenih zborova koji će na samom početku liturgijskog slavlja izvesti skladbu: „Ti okupljaš obitelj“, napisanu za Drugi nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji. Partitura ove skladbe može se pronaći i u novom broju mjesečnika za kršćansku kulturu Riječke nadbiskupije i Gospićko-senjske biskupije „Zvona“.