Poziv na susret dječjih župnih zborova

U nedjelju 13. prosinca u 15 sati u kapucinskoj crkvi Gospe Lurdske na Žabici održat će se tradicionalni susret dječjih župnih zborova na kojemu će se i ove godine dočekati Betlehemsko svjetlo.

Organizatori događaja, Riječka nadbiskupija – Nadbiskupijska škola za crkvenu glazbu, pozivaju župnike da prijave dječje župne zborove. Susret nije natjecateljskog karaktera, nego je cilj da svi zajedno molimo i pjevamo te dočekamo Betlehemsko svjetlo, poručuje voditeljica Škole, mr. art. Andrejka Srdoč. „Pokažimo Rijeci kako mogu djeca lijepo pjevati Isusu u crkvi. Osim toga, ove godine obilježavamo: 90 godina uspostave Riječke biskupije, 45 godina Riječke metropolije, 15 godina Riječke nadbiskupije te 40 godina misništva i 15 godina biskupstva riječkog nadbiskupa i metropolita mons. dr. ivana Devčića. Imamo razloga za slavlje i zahvalu Gospodinu.“

Župnici dječje zborove koji pjevaju u njihovim župama mogu prijaviti na e-mail adresu: andrejka.srdoc@gmail.com