Nadbiskup Devčić krstio sedmo dijete obitelji Štanfelj

web-sedmo-dijeteU nedjelju, 6. prosinca riječki nadbiskup i metropolit mons. dr. Ivan Devčić krstio je u župnoj crkvi sv. Hermagora i Fortunata u Gerovu sedmo dijete Zdravka i Jelene Štanfelj.

Na poziv župnika vlč. Ivana Trohe, nadbiskup je predvodio misno slavlje pod kojim je krstio malog Mateja. U prigodnoj propovijedi istaknuo je važnost odgoja djece u kršćanskom duhu i prenošenje vjere na djecu i mlade, ponajviše primjerom roditelja, baka i djedova. Roditelj ne treba samo dovesti dijete na misu, već s djetetom i biti na misi.

Župnik je zahvalio nadbiskupu na tome što je usprkos brojnim obvezama uspio izdvojiti vrijeme i pohoditi ovu župu radi krštenja djeteta ove uzorne i mnogobrojne katoličke obitelji. Nadbiskup je na kraju mise pozvao vjernike na aktivnije uključivanje u obilježavanje Svete godine milosrđa vršeći tjelesna i duhovna djela milosrđa, te sudjelujući na otvaranju Svete godine u katedrali sv. Vida u nedjelju 13. prosinca o.g.