Stiglo Betlehemsko svjetlo

Tradicionalnim susretom župnih dječjih zborova nedjelju, 14. prosinca u crkvi Gospe Lurdske na Žabici dočekano je Betlehemsko svjetlo te proslavljena 14. godišnjica biskupskog ređenja riječkog nadbiskupa Ivana Devčića.

Betlehemsko svjetlo katolički skauti Riječke nadbiskupije i izviđači predali su nadbiskupu nakon što su ga toga dana svečano preuzeli u Zagrebačkoj katedrali. Nadbiskup Devčić upalio je veliku svijeću plamenom Betlehemskog svjetla te pozvao djecu i roditelje da to svijetlo odnesu u svoje župe i u svoje domove. “To je svijetlo Isusa Krista kojim možemo osvijetliti i pobijediti sve nepravde i laži”, poručio je nadbiskup.

Mališani iz 11 dječjih zborova pred riječkim nadbiskupom Ivanom Devčićem pokazali su svoje pjevačko znanje i prigodno ga darovali buketom cvijeća. Pjesma i nasmijana dječja lica ispunila su veliku kapucinsku crkvu u središtu grada.