Seminari osposobljavanja za službe u župi

osposobljavanje-laikaMetropolitanski Pastoralni Institut započeo je s upisima u novo Obrazovno razdoblje 2010./2011. za sve pripadajuće tečajeve Instituta:

• Teološko-katehetski seminar za župne suradnike,
  • Seminar za teološku kulturu laika,
  • Teološko-pastoralni seminar za volontere u hospicijskim kućnim posjetama,
  • Teološko-katehetski seminar za odgojiteljice u vjeri).

Upisi se vrše u sjedištu Instituta, Tizijanova 15, Rijeka do 16. listopada o.g., svakim radnim danom od 9 do 13 sati.

Ravnatelj Metropolitanskog pastoralnog instituta, vlč. mr. Mario Gerić istaknuo je: “Koristim ovu prigodu da Vam zahvalim za dosadašnju suradnju i povjerenje koje ste pokazali prema djelovanju Instituta, te Vas ujedno potičem na daljnju suradnju, poglavito u vidu teološko-katehetsko-pastoralnog formiranja Vaših najbližih suradnika u pastoralnoj službi.

U tom smislu slobodan sam Vas pozvati da nam i u ovom Obrazovnom razdoblju ukažete povjerenje upisom Vaših zauzetijih vjernika na tečajeve koje za njih organizira ovaj Institut.”