Otvorena izložba “Svetište čudesnih ozdravljenja”

web-izlozba1Navršilo se 160. godina  od prvog ukazanja Majke Božje djevojčici Bernardici u Lourdu (11. veljače 1858.) Tim povodom vjeroučitelj i fotograf Miroslav Radić predstavio je u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Rijeci izložbu fotografija “Svetište čudesnih ozdravljenja” koju je u nedjelju 8. srpnja nakon misnog slavlja otvorio župnik mons. Sanjin Francetić. Otvorenju izložbe nazočili su brojni vjernici koje je kroz izložbu proveo autor kazavši kako je sam tri puta hodočastio u ovo Svetište i svakoga puta ondje doživio milosne trenutke. Posebno su ga se dojmili volonteri koji nesebično pomažu ljudima s invaliditetom i kojima je posvetio dio od 50 predstavljenih fotografija.

Izložba je otvorena do 8. listopada i može se pogledati u vremenu od 8 do 12 sati te od 17 do 19 sati. Organizator događaja bilo je Akademsko katoličko društvo “Jeronim” u suradnji s Foto Kurtijem.