Otvoren natječaj za VIDFEST 2018.

Izmjena termina i lokacije održavanja Vidfesta

U organizaciji Ureda za pastoral mladih Riječke nadbiskupije, u okviru proslave zaštitnika Riječke nadbiskupije i grada Rijeke – sv. Vida – u četvrtak 14. lipnja 2018. s početko u 20 sati u perivoju svetišta Majke Božje Trsatske jedanaestu godinu u kontinuitetu održat će se Vidfest – festival duhovne glazbe.

Cilj festivala je širenje i promicanje kršćanskih vrijednosti među mladima te poticanje glazbenog stvaralaštva solista, zborova i glazbenih skupina mladih Riječke nadbiskupije i njihovih gostiju iz područja cijele Hrvatske.  Festival nije natjecateljskog karaktera.

UVJETI NATJEČAJA

Skladba treba biti:

• kršćanskog karaktera s jasnom vjerničkom porukom
  • autorska skladba u trajanju do 4:00 minute
  • skladba ne smije biti objavljena i javno izvedena prije Vidfesta

Prijava mora sadržavati:

• tekst skladbe u Word formatu
  • notni zapis
  • demo snimku skladbe ( ne mora biti studijski i produkcijski obrađena, ali treba biti što sličnija izvedbenoj verziji )
  • kratku biografiju izvođača i uredno potpisane autore ( teksta, glazbe i aranžmana)
  • broj izvođača i instrumenata koji se koriste
  • napomenu hoće li biti izvedena uživo ili uz matricu
  • kontakt osobu ( ime i prezime, adresa, župa/zajednica, broj telefona, e – mail)

• Napomena: prije početka autorskog dijela festivala, održati će se revijalni dio koji je otvoren za sve soliste, zborove i glazbene skupine. Potrebno je da prijava sadrži: naziv autora skladbe, demo snimku skladbe ( ne mora biti studijska, ali što autentičnija u konačnoj verziji), broj izvođača i instrumenata koji se koriste, napomenu hoće li biti izvedena uživo ili uz matricu, kontakt osobu ( ime i prezime, adresa, župa/zajednica, broj telefona, e – mail).  Organizacijski odbor će izabrati do pet prijavljenih skladbi za revijalni dio festivala.

Zainteresirani prijave mogu poslati elektroničkim putem na e-mail adresu: vidfest2018@gmail.com  ili poštom na adresu:

Riječka nadbiskupija  – Ured za mlade

Natječaj za Vidfest

Ivana Pavla II, br. 1

51000 Rijeka

Kontakt za sve dodatne informacije : Marijan Lincmajer  098 801 189

Natječaj je otvoren do 1. lipnja 2018. Organizacijski odbor će razmotriti prijave i odabrati izvođače koji će nastupiti.  Odabrane skladbe bit će objavljene 8. lipnja 2018. na službenim mrežnim stranicama Riječke nadbiskupije.