Održana prva riječka “Visita Iglesia”

web-visitaNa Veliki četvrtak, 29. ožujka u Rijeci se po prvi puta održala “Visita Iglesia”, pobožnost kojom su mladi Riječke nadbiskupije, predvođeni povjerenikom za mlade vlč. Markom Šaricem, posjetili 7 riječkih crkava u kojima su razmatrali 7 postaja muke Isusove: od uhićenja, suđenja do raspeća. Ovu je prekrasnu pobožnost pokrenuo sv. Filip Neri u 16. st i ona se održala sve do danas u Rimu, ali i u drugim dijelovima Italije i svijeta. Na tom tragu Ured za malde Riječke nadbiskupije organizirao je uoči Velikog petka pokrenuti ovu pobožnost u Rijeci tijekom koje su sudionici hodočašća, obilazeći riječke crkve, zajedno razmatrali muku Gospodina Isusa Krista. Hodočašće je započelo u 14 sati u crkvi Gospe Lurdske. Zatim su mladi u procesiji krenuli prema crkvi sv. Jeronima i potom u riječku prvostolnicu, katedralu sv. Vida iz koje su se spustili u crkvu Uznesenja Blažene Djevice Marije. Uslijedilo je uspinjanje trsatskim stubama uz pjesmu i molitvu krunice prema Majci Božjoj Trsatskoj. Nakon molitve u Trsatskom svetištu i kratkog predaha, zaputili su se prema crkvi sv. Ane i posljednjoj postaji – crkvi sv. Terezije od Djeteta Isusa. Tamo su u 18 sati zajedno sa župljanima slavili Misu Večernje Gospodnje koju je predslavio župnik ove župe vlč. Ivan šarić. Svećenici spomenutih riječkih crkava radosno su dočekivali mlade i rado se s njima zadržali u razmatranju i molitvi. Po završetku pobožnosti, čiji vrhunac je bio slavlje Mise Velikog Četvrtka, uslijedila je okrjepa i druženje koje je za njih pripremio vlč. Ivan Šarić sa svojim župljanima. (P.Š.)