Odabrane skladbe za VIDFEST 2018.

web-vidfestOdabrane su skladbe za jedanaesti Vidfest – festival duhovne glazbe kojega organizira Ured za pastoral mladih Riječke nadbiskupije u okviru proslave zaštitnika Riječke nadbiskupije i grada Rijeke – sv. Vida. Festival će se održati  u četvrtak 14. lipnja 2018. s početkom u 20 sati u perivoju svetišta Majke Božje Trsatske. Na ovogodišnjem Vidfestu će nastupiti:

1. „Nebeske iskrice“ (Dječji zbor župe Viškovo) :„Isus naša nada“
  2. Anita Nikić: „Aleluja“
  3. Amaterski ženski zbor „Suton“ (Udruga udovica Domovinskog rata PGŽ): „Suton“
  4. Zbor Centra za rehabilitaciju Rijeka „Prijatelji“: „Stvoritelj“
  5. Nedeljka Vranješ: „Ti si taj“
  6. Udruga sv. Petra i Pavla ap. – Bribir: „Božja ljubav ostaje“
  7. Ivan Ferdeber: „Bože, spasi me“
  8. Župni zbor sv. Lucija – Kostrena: „Zdravo Marijo, sjajna Zornice“
  9. Zbor mladih Riječke nadbiskupije: „Posveta Mariji“

Cilj festivala je širenje i promicanje kršćanskih vrijednosti među mladima te poticanje glazbenog stvaralaštva solista, zborova i glazbenih skupina mladih Riječke nadbiskupije i njihovih gostiju iz područja cijele Hrvatske.  Festival nije natjecateljskog, ali je humanitarnog karaktera. Sav prikupljeni dobrovoljan prilog bit će doniran riječkom hospiciju „Marija Krucifiksa Kozulić.“ Posebni gosti festivala su Leo Bigger i ICF Worship.