Concertino i podjela Potvrdnica

web-concertino1U subotu 2. lipnja u Velikoj dvorani Teologije u Rijeci održan je Concertino učenika Nadbiskupijske škole za crkvenu glazbu, te svečana podjela Potvrdnica učenicima koji su završili svoje školovanje.  Ove godine podjeljene su deset potvrdnica i to na:

Prvom stupanju (smjer voditelj liturgijske glazbe) dobili su: gosp. Saša Udina (Krk, Krčka biskupija); gosp. Saša Malović (bogoslov Krčke biskupije); č. s. Petra Morić (Unije, Krčka biskupija).

Drugom stupnju (smjer orgulja) dobili su: gđica. Valentina Skender (Katedrala, Rijeka); gđica. Marija Jović (Opatija, sv. Jakov); gosp. Sani Francetić (Ogulin, Gospičko – senjska biskupija), gosp. Damijan Srdoč (Srce Isusovo, Zamet), gđa. Ada Giljević (Sv. Ćiril i Metod, Rijeka) ; gđa. Lana Knežević Delonga (sv. Ana, Volosko), gđica. Tina Galant (Žminj, Porečko – pulska biskupija)

Potvrdnice je uručio vlč. mr. sc. Mario Gerić, voditelj Povjerenstva za liturgijski pastoral i crkvenu glazbu, zajedno s voditeljicom Škole mr. sc. Andrejkom Srdoč.

web-c12Na kraju svake školske godine običaj je da učenici škole nastupe pred publikom i tako pokažu što su usvojili kroz godinu. Tako su djeca koja pohađaju dječji tečaj održala Concertino iz klavira, gitare i violine, te učenici iz smjera za liturgijsku glazbu pokazali su svoje znanje iz orgulja, klavira i pjevanja pod vodstvom nastavnika: Danijele Marinović (klavir), Nine Kovačić (klavir), Sonje Pavletić (klavir), Ariane Bossi (solfeggio, harmonija, pjevanje i dirigiranje), Kristine Puh (orgulje), Draška Baumgarten (orgulje), Anamarije Filipović (gitara), te Ive Štefančić (violina).

Čestitamo svim učenicima i profesorima na marljivom radu i krasnim rezultatima.