„Pitaj svećenika“

web-ps„Pitaj svećenika“, jedna je od novih rubrika mjesečnika „Zvona“ koja će sa svojim 500. brojem u travnju izaći u novom ruhu. Uredništvo je osmislilo puno noviteta, a ideju o prostoru u kojemu će čitatelji moći postaviti pitanje svećeniku, pozdravio je pastoralac vlč. Marijan Benković. Svećenik je tu zbog vjernika laika i nema pitanja koja se ne smiju postaviti. Upravo je ovo prilika za obrazovanje i odgoj u vjeri, kao i komunikaciju s vjernicima u svim župama Riječke nadbiskupije koji su u potrazi za određenim odgovorima ili pojašnjavanju nejasnoća, poručuje vlč. Benković. Dodaje kako su Isusa stalno propitkivali i on im je uvijek odgovarao i tumačio. Crkva se ne smije plašiti pitanja i mora stajati na usluzi vjernicima laicima. Na kraju je pozvao vjernike da svoja pitanja šalju na: kontakt@ri-nadbiskupija.hr s naznakom ‘Pitaj svećenika’, a već od travnja čitatelji će odgovore moći čitati u Zvonima.