Vazmeno trodnevlje

24. – 26. ožujka

Vazmeno trodnevlje je najznačajnije vrijeme u liturgijskoj godini kada se slavi otajstvo muke, smrti i uskrsnuća Isusa Krista. Počinje Misom večere Gospodnje na Veliki četvrtak, a završava Vazmenim bdijenjem.

Na Veliki četvrtak prestaju zvoniti zvona u crkvama i ne sviraju orgulje do Vazmenog bdijenja.

Riječki nadbiskup Ivan Devčić predvodit će na Veliki četvrtak, 24. ožujka Misu večere Gospodnje u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije – Assunti s obredom pranja nogu  u 18 sati.

Obrede Velikog petka na spomendan Isusove muke i smrti, nadbiskup Devčić predvodit će u isto vrijeme, 18 sati u katedrali sv. Vida, dok će Vazmeno bdijenje predvoditi u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije s početkom u 21 sat.

Mise i obredi Velikoga tjedna u ostalim crkvama Riječke nadbiskupije bit će prema župnim rasporedima.