Spomen preminuća sv. Ivana Pavla II.

2. travnja

U predvečerje Nedjelje Božanskoga Milosrđa, 2. travnja 2005. godine, preminuo je papa Ivan Pavao II.

Ove Jubilejske godine milosrđa, istoga dana i datuma, u subotu 2. travnja u predvečerje svetkovine koju je on sam ustanovio, spomenut ćemo se blažene smrti Ivana Pavla II, velikoga sveca naše Crkve.

U Trsatskom svetištu, gdje je sveti Ivan Pavao II. bio hodočasnik, posebno se slavi Božansko Milosrđe, najviše po tome što rijeke ljudi pristupaju sakramentu pomirenja, te posebno ove godine mogu svakodnevno izmoliti i potpuni oprost, poručili su trsatski franjevci, organizatori događaja.

Također, dodaju kako je Trsatsko svetište je, ove godine postalo oprosna crkva u Godini milosrđa, kroz čija Sveta Vrata prolaze mnogi vjernici.

Bdjenje Milosrđa uz spomen preminuća sv. Ivana Pavla II. – program:

– Molitva za obitelj i posveta obitelji Gospi Trsatskoj, molitva krunice uz razmatranja Ivana Pavla II. o obitelji (17:30 h)

– Euharistijsko slavlje, zajednička molitva za Potpuni oprost nakon mise (18:30 h )

– Obred preminuća sv. Ivana Pavla II., ispred njegova kipa (nakon mise)

– Scenski prikaz (multimedijalni) o nekim dijelovima života sv. Ivana Pavla II., u Auli Ivana Pavla II. (20:00 h)

– Pobožnost – Put Svjetla na trsatskoj kalvariji s razmatranjima sv. vana Pavla II. (21:00 h)

– Čašćenje Relikvije Krvi sv. Ivana Pavla II., u svetištu (22:00 h)

– Euharistijsko klanjanje

– Prilika za svetu ispovijed će biti kroz cijelu večer (od 17:30 h)