Počeli upisi na seminare Metropolitanskog pastoralnog instituta u Rijeci

mpiNa Metropolitanskom pastoralnom institutu u Rijeci (MPI) počeli su upisi na seminare u pastoralnoj godini 2016./2017. koji nude pomoć u teološkoj i katehetskoj formaciji vjernika laika. Zainteresirani mogu odabrati neka od četiri seminara na Metropolitanskom pastoralnom institutu u Rijeci, ovisno o potrebi u župi, kao i o osobnom afinitetu zainteresiranih vjernika laika.

Za rad sa određenom dobnom ili interesnom skupinom vjernici laici mogu upisati na dvogodišnji Teološko-katehetski seminar za župne animatore i pastoralne suradnike. Za upis na ovaj seminar je potrebna preporuka župnika. Ukoliko netko od vjernika laika želi raditi na osobnom razvoju u smislu upoznavanja vjere i teologije može upisati na dvogodišnji Seminar za teološku kulturu laika. Treći seminar je Tečaj novinarstva ili Odgoj za medije. U službi nove evangelizacije mediji u župi imaju veliku ulogu. Četvrti Teološko-katehetski seminar za odgajateljice u vjeri u predškolskim ustanovama namijenjen je odgajateljicama koje žele provoditi vjerski odgoj djece u predškolskim ustanovama. Sve dodatne informacije zainteresirani mogu potražiti na njihovoj službenoj mrežnoj stranici: www.mpi-ri.com, ili kontaktirati:

METROPOLITANSKI PASTORALNI INSTITUT U RIJECI

Omladinska 14, HR-51000 Rijeka