Znanstveni skup posvećen mons. Adamu Muchtinu

Teologija Adam Muchtin plakat copy2. listopada

U Velikoj dvorani Nadbiskupskog ordinarijata u Rijeci u petak 2. listopada bit će održan znanstveni simpozij posvećen svećeniku, umjetniku i graditelju crkve sv. Terezije od Djeteta Isusa na Podvežici, mons. Adamu Muchtinu.

Ugledni predavači predstavit će život i djelo mons. Muctina, kao i društvene i crkvene okolnosti u kojima je djelovao.

program-muchtinMons. Adam Muctin rođen je 4. prosinca 1908. u Slovačkoj. Njegovo životno poslanje bila je izgradnja crkve na Podvežici čiji idejni nacrt je nastao prema njegovoj zamisli. Kamen temeljac crkve sv. terezije od Djeteta Isusa blagoslovljen je 26. ožujka 1940., a blagoslov crkve bio je 8. prosinca iste godine. Umro je na glasu svetosti 21. kolovoza 1994. Na blagdan sv. Josipa 2013. godine njegovi posmrtni ostaci preneseni su s trsatskog groblja u crkvu sv. Terezije od Djeteta Isusa, crkvu koju je sagradio i u kojoj je dugo godina kao župnik djelovao.