Svjetski promotor i organizator kapela danonoćnog  klanjanja posjetit će Rijeku

8. siječnja

Svjetski promotor i organizator kapela danonoćnog klanjanja p. Justo Lofeudo  (MSE) posjetit će u četvrtak 8. siječnja prvu takvu kapelu u Hrvatskoj, onu u župi sv. Terezije od Djeteta Isusa na Podvežici u Rijeci.

Svečano misno slavlje bit će slavljeno u 18 sati nakon kojega je euharistijsko klanjanje. Nakon molitvenog dijela predviđen je susret p. Lofeuda s vjernicima koji se okupljaju u prvoj hrvatskoj kapeli danonoćnog klanjanja.

Kapela danonoćnog klanjanja dio je atrija župne crkve na Podvežici. Uređena je darovima župljana i dobročiniteljima dok je svetohranište dar jedne obitelji iz New Yorka koja se u svome gradu brine oko kapele euharistijskog klanjanja. Riječ je o prvoj kapelici u Hrvatskoj koja je otvorena sedam dana u tjednu od 0-24.