Proslava sv. Nikole u Rijeci

5. – 7. prosinca

U povodu blagdana sv. Nikole, zaštitnika pomoraca, putnika, ribara i djece, Apostolat mora Riječke nadbiskupije 24. godinu u kontinuitetu u subotu 5. prosinca organizira proslavu blagdana svoga zaštitnika. Tradicionalno, od zgrade Lučke uprave na Rivi u 18:30 krenut će procesija ulicama grada do kapucinske crkve Gospe Lurdske gdje će biti slavljena misa u povodu proslave sv. Nikole. Svečano misno slavlje predvodit će fra Tomislav Faletar, magistar franjevačkih novaka na Trsatu.

Proslava sv. Nikole u nedjelju 6. prosinca svečano će se obilježiti u crkvama u Kraljevici, Kostreni i Voloskom, a u Rijeci u crkvi sv. Nikole biskupa na Krnjevu. Također, u ponedjeljak 7. prosinca će se blagdan zaštitnika pomoraca, putnika, ribara i djece u zgradi Jadrolinije obilježiti molitvom u 9 sati za poginule pomorce Jadrolinije u Domovinskom ratu. Nakon molitve isplovit će brod s predstavnicima Apostolata mora Riječke nadbiskupije, Primorsko-goranske županije, Grada Rijeke  te spuštanjem vijenca u more u počast svim stradalima i nestalima na moru.