Proslava blagdana sv. Terezije od Djeteta Isusa

terezija-slika-naslovnica28. 9. – 1. 10.

Župa svete Terezije od Djeteta Isusa na Podvežici proslavit će u četvrtak 1. listopada blagdan svoje nebeske zaštitnice.

Trodnevnu duhovnu pripravu od ponedjeljka 28. do srijede 30. rujna predvodit će fra Ivan Miklenić OFM. Mise će biti slavljene u 18 sati i to: u ponedjeljak za bolesne koji će moći pristupiti sakramentu bolesničkog pomazanja, u utorak je nakon mise organizirano klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom, dok će posljednjeg dana duhovne priprave, u srijedu, biti pobožnosti sv. Tereziji i blagoslov ruža.

U četvrtak 1. listopada na blagdan sv. Terezije od Djeteta Isusa prijepodnevnu misu u 8 sati predvodit će fra Ivan Miklenića, dok će središnje euhatistijsko slavlje u 18 sati predslaviti riječki nadbiskup mons. dr. Ivan Devčić. Ovim misnim slavljem službeno će se otvoriti znanstveni skup posvećen mons. Adamu Muctinu, svećeniku i graditelju podvežičke crkve. Skup će biti održan 2. listopada u Velikoj dvorani Nadbiskupskog ordinarijata u Rijeci.