Podjela zahvalnica dobrotvorima Caritasa

19. ožujka

Caritas nadbiskupije Rijeka u četvrtak 19. ožujka proslavlja svojeg zaštitnika sv. Josipa. Misu u 10.30 u župnoj crkvi uz Caritasovu zgradu na Škurinju riječki nadbiskup Ivan Devčić predvodit će za sve koji su u bilo kojoj nevolji, za korisnike karitasove pomoći, za sve dobročinitelje siromašnih i volontere Caritasa.

Nakon mise, nadbiskup će s ravnateljem Caritasa mons. Nikolom Uravićem uručiti desetak zahvalnica dobrotvorima koji su u protekloj godini zorno pokazali koliko je djelotvorna kršćanska ljubav prema Bogu i čovjeku.

Dobitnici zahvalnica najbolje govore o radu Caritasa. Iz obrazloženja o dobitnicima vidljivo je kako različiti ljudi, na različite načine pomažu rad Caritasa kako bi Caritas mogao pomoći što većem broju ljudi. Pomoć dolazi u hrani, novcu, higijenskim potrepštinama, prigodnim akcijama, volontiranjem…

Brojni su oni koji pomažu. Neka njihov primjer bude poticaj i drugima da svatko od nas učini nešto kako bi pomogao bližnjemu.