Koncert školsko-crkvenog zbora La Maîtrise Ste Marie d’Antony iz Francuske

10. srpnja

Sekcije mladih pjevača školsko-crkvenog zbora College Sainte Marie d’Antony iz Francuske, pod umjetničkim vodstvom maestra Georgesa Bessonneta i orguljašku pratnju  Jorrisa Sauqueta, održat će u petak 10. srpnja u 20 sati u katedrali sv. Vida koncert pod nazivom: „Napjevi oratorijskih djela svjetskih baroknih skladatelja“.

Zbor MAÏTRISE SAINTE MARIE D’ANTONY dio je marijanskog collègea Sainte-Marie d’Antony u južnom predgrađu Pariza. Osnovao ga je 1972. o. Patrick Giraud, a danas njime dirigira Georges Bessonnet koji mladim pjevačima pruža ozbiljnu glazbenu naobrazbu sakralne glazbe i liturgijskog pjevanja.

Maitrise d’Antony član je Međunarodne federacije “Pueri Cantores”. Sudjeluje u animiranju nedjeljnih misa domicilnih župa koje to traže i svake godine održavaju nekoliko velikih oratorija za orgulje i orkestar. Također, zbor redovito održava koncertne turneje po Francuskoj i inozemstvu.

Voditelj zbora, maestro Georges Bessonnet vlasnik je naslova majstora na velikim crkvenim orguljama marijanskog collègea Sainte-Marie d’Antony. Nositelj je Velike nagrade za orgulje i fuge Nacionalnog glazbenog konzervatorija u Parizu, te dobitnik više priznanja na međunarodnim natjecanjima, predstavljajući priznatog koncert-majstora u nekoliko zemalja Europe, Azije, Kanade, SAD-a,…

U katedrali sv. Vida na repertoaru će se naći djela: F. Couperina, G.P.Palestrine, W.A. Mozarta, J.S. Bacha, M.A. Charpentiera, G. Bessonneta itd.

Ulaz na koncert je slobodan.