Jerihonsko bdijenje u riječkoj prvostolnici

U srijedu 9. prosinca u katedrali sv. Vida u Rijeci počelo je Jerihonsko bdijenje, danonoćno klanjanje pred Presvetim Oltarskim sakramentom koje će trajati do subote 12. prosinca.

Povod je otvorenje Godine milosrđa koja je na razini opće Crkve otvorena u Rimu 8. prosinca, te na poziv pape Franje i Papinskog vijeća za promicanje nove evangelizacije, da crkve diljem svijeta otvore svoja vrata kroz projekt: „24 sata za Gospodina“. Na poziv HBK Ureda za život i obitelj, inicijativa je pokrenuta u nekoliko hrvatskih gradova, a u Riječkoj nadbiskupiji organizira ju rektor katedrale preč. Matija Matičić i Družba sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskog. Zanimanje vjernika je veliko i u klanjanju se izmjenjuju molitvene zajednice i pokreti koji djeluju na području Riječke nadbiskupije, poručio je rektor katedrale. Dodaje kako su se umjesto 24, odlučili za 72 sata danonoćnog klanjanja te da je inicijativa naišla na veliko zanimanje vjernika.