Blagdan sv. Josipa

16. – 19. ožujka

Župa sv. Josipa na Podmurvicama svečano će u četvrtak 19. ožujka proslaviti blagdan svoga zaštitnika, sv. Josipa.

Trodnevnu pripravu od ponedjeljka 16. do srijede 18. ožujka predvodit će fra Ivan Miklenić, župnik župe sv. Jurja na Trsatu. Krunica i pobožnosti sv. Josipu su u 17:45, dok će misa biti slavljena u 18:30. Blagdansku pripravu animirat će vjernici pa će u ponedjeljak to činiti mladi župe Marije Pomoćnice. Drugi dan priprave animirat će mladi župe sv. Josipa, a posljednjeg dana župni zbor župe sv. Josipa, salezijanski suradnici te obiteljska i molitvena zajednica.

Na sam blagdan, u četvrtak 19. ožujka, prijepodnevne mise bit će slavljene u 8 i 10 sati.  Sv. Josip zaštitnik je očeva te će prijepodnevne mise biti posvećene upravo njima. Svečano euharistijsko slavlje u 18:30 predvodit će don Pejo Orkić, provincijal Hrvatske salezijanske provincije.

Blagdan svoga zaštitnika sv. Josipa proslavit će i istoimene župe u Ičićima i Praputnjaku.