Svetkovina Svih svetih i Dušni dan

1. – 2. studenog

Svetkovina Svih svetih tradicionalno će se u Rijeci u subotu 1. studenog proslaviti misnim slavljima i molitvama na grobljima u spomen na sve one koji su pozvani u konačno zajedništvo s Bogom.

Mise na riječkim grobljima Kozala, Drenova, Zamet i Trsat služit će se u 15 sati. U župnoj crkvi na riječkom groblju Kozala riječki nadbiskup Ivan Devčić predvodit će mise u 11 i 15 sati u crkvi sv. Romualnda i Svih Svetih. Nakon mise u 15 sati kod glavnog križa na groblju nadbiskup će predvoditi molitvu odrješenja.

Vjernici su pozvani slaviti misu i moliti za pokojne i slijedećeg dana, na Dušni dan 2. studenog, kada je spomendan na sve pokojne. Mise će u svim riječkim crkvama biti slavljene prema župnom rasporedu.