Kolbova u Podhumu

12. – 16. kolovoza

U župi sv. Mihovila Arkanđela na Jelenju, posebno se slavi i blagdan sv. Maksimilijana Kolbea u grobničkom Podhumu gdje će se uskoro sagraditi crkva posvećena ovom svecu.

Trodnevna blagdanska pripava počinje u utorak, 12. kolovoza misom u 19 sati ispred crkve u Podhumu. Predvodit će ju vlč. Ivan Friščić.

U srijedu, 13. kolovoza u 18:30  vjernici će tradicionalno sudjelovati u križnom putu kroz Podhum, od početka Podhuma (s dražičke strane) do groblja Podhumskih žrtava u Sobolima.

Na blagdan sv. Maksimilijana Kolbea, 14. kolovoza svečano misno slavlje u 19 sati predvodit će vlč. Mario Gerić.

Proslava završava na blagdan  sv. Roka, u subotu 16. kolovoza  misom ispred kapele sv. Roka na groblju u Jelenju u 19 sati. Predvodit će ju vlč. Marijan Benković.