Adventski vijenac Schole Cantorum

30.11. – 20.12.

U povodu predstojećih božićnih blagdana mještoviti zbor Schola Cantorum Rijeka (KUD Fratellanza) održat će četiri predbožićna koncerta. Koncerti će biti različiti i repertoar će činiti klasična djela za zborove te adventske i božićne skladbe. Također, na jednom od koncerata bit će izvedena „Misa Ceciliana“ jednog od najznačajnijih skladatelja crkvene glazbe u Hrvatskoj, Albe Vidaković, a koju je osobno naručio bl. Alojzije Stepinac.

Prvi koncert bit će župi Krista Kralja u Matuljima u nedjelju 30. studenog.

Druge nedjelje Došašća u nedjelju 7. prosinca zbor će nastupiti u župi sv. Mihovila arkanđela u Jelenju.

Od petka 12. do nedjelje 14. prosinca Schola Cantorum gostuje u Austriji (Zeel am See, Salzburg, Radstadt) gdje će sudjelovati na misnim slavljima za hrvatske iseljenike te održati prigodne koncerte.

Adventski vijenac zbor će zaključiti svečanim koncertom u župi Sv. Križa na Srdočima u subotu 20. prosinca.

Svi koncerti počinju u 18:30. Zborom ravna Ingrid Haller, prof., a na orguljama prati Petra Kukavica. Ulaz na sve koncerte je slobodan.