Jubilej vinkovske obitelji

Na svetkovinu sv. Vinka Paulskoga, 27. rujna 2009., za cijelu je Vinkovsku obitelj svečano otvorena Godina proslave 350. obljetnice blažene smrti dvaju duhovnih stožera Sestara milosrdnica – sv. Vinka i sv. Lujze. 350. Jubilej prizivlje Sestrama milosrdnicama spomen na njihovu izvornu karizmu Družbe – na poslanje svetih zaštitnika njihove Družbe – Sv. Vinka Paulskoga i sv. Majke Lujze.

“Jubilarna godina nas potiče da bolje upoznamo naše duhovne utemeljitelje i produbimo svoje poznavanje dragocjene baštine koju su nam ostavili, da bismo tako mogle biti istinskije sljedbenice njihova puta domišljate ljubavi prema siromasima, puta poniznosti i jednostavnosti, strpljivosti i blagosti.”

Kao Družba zajedno s drugim granama Vinkovske obitelji (Lazaristi, Kćeri kršćanske ljubavi, Marijine sestre, Marijanska vinkovska mladež, Udruga-konferencije sv. Vinka…), sestre u ovoj godini  izlaze organizirano, u skupinama, na župe i u druge crkvene i javne ustanove u kojima djeluju, i tu pružaju svoj jubilejski navještaj Krista.

Svoj Jubilejski navještaj sestre žele pružiti svim vjernicima grada Rijeke, pa i šire.
Prigoda za ovaj jubilejski navještaj je proslava blagdana Majke Dobrog Savjeta, koji se slavi u ponedjeljak, 26. travnja, a pod čijom zaštitom su sestre Provincije Majke Dobrog Savjeta – Rijeka. Za taj blagdan sestre se pripremaju svečanom trodnevnom pripravom.

Treći dan trodnevne priprave, u nedjelju, 25. travnja 2010. je svečano Euharistijsko slavlje u riječkoj katedrali sv. Vida s prigodnom prezentacijom koja će početi u 10.50 sati. Euharistijsko slavlje predvodi mons. Ivan Devčić, riječki nadbiskup.

U ponedjeljak,  26. travnja, blagdan Majke Dobrog Savjeta proslavit ćemo svečanim Euharistijskim slavljem u 18.30 sati, u kapeli sv. Josipa, dr. Frana Kresnika 15, Rijeka.